Troskoid je apel, říká skupina Vesper k novému singlu

Troskoid je apel, říká skupina Vesper k novému singlu

01.06.2017 - 13:26

aktualizováno

Zprávy

Kutnohorská hardpopová parta Vesper v současné době dokončila pilotní singl k připravovanému cd. Nová pecka nese podivný název TROSKOID a jejím cílem je uvést koncepční desku, která vyjde na podzim letošního roku.

„Troskoid je apel. Apel lidem, aby si zachovali vlastní rozum, nenechali se zatlačit do kouta, nenechali se psychicky deptat současnou společností, která tlačí na výkon jedince tak, že je to na hranici fyzické a psychické únosnosti“, říká kapelník a autor skladby Milan Jahodář. Nový singl se vyznačuje lehkou nervozitou v aranžích, krátkými hudebními frázemi a naléhavým refrénem. „Text vychází ze skutečného příběhu, není to žádná fikce. Možná i o to je výpovědní hodnota písničky silnější“, dodává bubeník Petr Capoušek.

Singl Troskoid byl zároveň zpracovaný i do vizuální podoby v novém hudebním klipu. Obrazová koncepce a scénář podtrhují textová sdělení. Bláznivě vypadající scény nejsou samoúčelné, jde o další rozměr ukazující, kam až to všechno může zajít a jak povrchní jsou některé „společenské hodnoty“. Produkce klipu se opět ujalo kutnohorské studio KHFilmin´ v čele s Petrem Havlíčkem a Ondrou Soukupem, s nimiž již Vesper spolupracovali na svých předchozích klipech ke skladbám Ztracená a Nemůžu unést. Jako správní patrioti točili Vesper klip v domovském městě a hlavní roli hraje kutnohorský herec Václav Veselý.

Nový singl a klip můžete poslouchat a sledovat na YouTube kanálu kapely nebo na Facebook.

Přidejte si nás na Facebooku

MAXParáda - ZLATÁ MAXPARÁDA

1 44 v klidu

2 BASTARD

3 Rapper Weve

4 E.R.A

5 Vesper

6 Grog

7 Sounds of Occupation

8 Morpheus

9 Artery

10 ROckMAN S

11 minus123minut

12 Under the skin

13 diTa