BASTARD

Zobrazení profilu: 2701x

Kategorie: Kapely
Žánr: Hard Rock
Vznik kapely: 1993
Město: Havířov
Kraj: Moravskoslezský
Země: Česká republika

Biografie

EP " BASTARD ... na start " můžete objednávat na : n.b.e@seznam.cz , EP - 70 Kč, poštovné - 50 Kč

Havířovští hard rockeři BASTARD právě dokončili ve studiu Citron nové EP, na kterém uslyšíme tři zbrusu nové skladby a dvě starší živé věci, natočené v dubnu 2016 v olomouckém S-klubu při příležitosti společného turné s Citronem. Produkce se ujal kytarista Citronu Djordje Erič, známý např. z produkování desek kapely DOGA. Nové EP pod příznačným názvem „Bastard na start“ evokuje loňský comeback kapely po dlouhých jednadvaceti letech a je jakýmsi předkrmem před regulérní deskou, kterou BASTARD plánuje vydat na konci roku 2017. Nové EP pak BASTARD pokřtí 28.ledna v havířovském klubu Stolárna se vzácnými kmotry a za asistence brněnských ďáblic LORETTA a slovenské party ROCK IS BACK.

Za oficiální vznik považuje kapela rok 1993 ve složení: Láďa Tomis (ex Hrot, Doga, Sjetý Gumy, LTB, nyní J.Schelinger revival Ostrava) - zpěv, Ladislav Krečmer (ex Citron, Tanja) - kytara, Libor Štumpfe - kytara, Petr Galambica - basová kytara a Lumír Outrata - bicí.

Po rozeslání prvního demosnímku dostává kapela nabídku ke spolupráci od firmy Monitor EMI. Podepisuje s ní smlouvu a jako první natáčí ve studiu "Propast" Petra Jandy cover - verzi písně Katapultu "Máš na to být víc" (CD, MC 13 fláků od Kaťáků). Před natočením debutového alba s názvem "Bastard" v roce 1994 opouští formaci kytarista Libor Štumpfe a bubeníka Lumíra Outratu nahrazuje Stanislav Hovadík. V této sestavě natáčí kapela CD ve vyhlášeném studiu "C" Radima Pařízka. V témže roce vyráží jako hlavní předkapela Kabátu na turné "94 po celé ČR, kde se jako druhý kytarista připojuje Petr Nastulczyk (ex Doga). K albu "Bastard" byly vydány dva promosingly a natočen videoklip. Před touto deskou se Bastard objevil na několika CD kompilacích (mj. Rockové balady, Rokenrol až namol). Po tomto úspěšném vzestupu pak v roce 1995-6 přestává být kapela aktivní a prakticky dochází k jejímu zániku.

V červenci 2015 dva z klíčových členů, Láďa Tomis (zpěv, texty) a Ladislav Krečmer (kytara, hudba) začali uvažovat o znovuvzkříšení této formace a začínají podnikat první krůčky.

Od října 2015 je kapela kompletní a připravuje svůj návrat na rocková pódia i do natáčecího studia.

Na jaře 2016 se zůčastníme v roli předkapely Rebelie Rebelů Radegast Tour 2016 legendy českého heavy –metalu CITRON.

 

Bastard tedy jsou: Láďa Tomis - zpěv ,Ladislav Krečmer - kytara, Jarda Pačes Dolejš - kytara, Jarek Jedlička - basová kytara, Mojmír Krochmalný – bicí

Zobrazit více Zobrazit méně

Sledujte nás na facebooku:

BASTARD
BASTARD
počet hlasů: 1183

Mp3

Fotogalerie

Nadcházející akce

Bastard a Loretta v Rosso Nero Bastard a Loretta v Rosso Nero

25.08.2017 - 20:00

Valašské Meziříčí

Zobrazit detail
BASTARD a Lautr v Jazzu BASTARD a Lautr v Jazzu

08.09.2017 - 20:00

Český Těšín

Zobrazit detail