44 v klidu

Zobrazení profilu: 4666x

Kategorie: Kapely
Žánr: Rock
Vznik kapely: 2013
Znamení: Beran
Město: Kroměříž
Kraj: Zlínský
Země: Česká republika

Biografie

44 v klidu - je mimořádně vyspělá chlapecká skupina z Kroměříže produkující od roku 2013 studiový rhytm´n´rhymes.

Základní sestavu tvořila čtveřice :

Martin Truhlář - zpěv, akustická kytara  (dříve MyWave) Jan Sláma - elektrická kytara, zvuková režie  (dříve Aldehezt, Oničöm, Líné prsty) Bronislav Dupal - elektrická kytara, texty  (dříve Krakatit, Oničöm, Líné prsty) Jerry Hýsek - baskytara, bicí, samply  (dříve Zabillow, Segment, Koblížci, Lili Vilit) ke které se postupem času připojil Filip Zubík - klávesy, zpěv.

Tato sestava je ve studiu doplňována hostujícími hráči na různé akustické nástroje, které doplňují zvuk kapely a dávají jednotlivým písničkám jejich osobitý charakter. 

Naše studio už navštívili : Petr Žůrek (perkuse), Jirka Rybák (klarinet), Mirek Šiška (klávesové nástroje), Michal Šuléř (saxofon), Pavel Zwicker (mandolína), Martin Čech (perkuse), moderátoři Rádia Kroměříž (M.Karásek, M.Žilinská, V.Klímová, L.Slaměna a D.Zedníčková), F.Zubík (piano, klávesy) a zpěvačky K.Dupalová, S.Kalinová, K.Bráníková, J.Zubíková.

Název "44 v klidu" vznikl na základě příhody, kdy našemu zpěvákovi naměřili u lékaře v klidovém stavu tepovou frekvenci 44 úderů za minutu (průměrně se uvádí 55-70/min., u trénovaných jedinců klesá často pod 45/min., u marathónců až k 35), což jeho kardiologa zaskočilo natolik, že ho chtěl okamžitě oživovat…Přestože si uvědomujeme určitou dvojsmyslnost názvu, nebrání nám to označovat se skromně jako : "mimořádně vyspělá chlapecká skupina".

Písničky vznikají především zhudebňováním básní. Kdy k hotovému textu je nejprve přiřazena melodie zpěvu a základní harmonie, teprve následně vzniká hudební aranžmá celé skladby. Skupina podle tohoto postupu také pracovně nazvala své debutové album "Zapomenuté básně". Na jeho nahrávání se pilně pracuje.

Jsme obyčejní kluci s  kytarama. Scházíme se hlavně kvůli tomu, že je nám spolu dobře a ta muzika vzniká někde mezi tím a myslím, že ty naše emoce, do ní nějakým způsobem prosakují. My nejsme virtuózové, kteří jdou po dokonalosti, nápad a cit má pro nás daleko větší význam a ta naše parta víc, než jakýkoliv úspěch...to jsme se za ten rok společné práce naučili a tohle je pro nás nejcennější. Radost. Neřešíme ego, neřešíme kdo má pravdu, prostě to děláme ve společné shodě nebo ustoupíme nápadu toho druhého... o tom je 44 v klidu.... ne o zvuku, ne o 100% hraní....

 

 

Zobrazit více Zobrazit méně

Sledujte nás na facebooku:

44 v klidu
44 v klidu
počet hlasů: 461

Mp3

Fotogalerie