Penzistor

Zobrazení profilu: 3510x

Kategorie: Kapely
Žánr: Rock
Vznik kapely: 2012
Město: Přerov
Kraj: Olomoucký
Země: Česká republika

Biografie

Originální „mladá“ kapela z Přerova, složená ze špičkových muzikantů sice poněkud staršího věku, ale hrající zcela neotřelý rock, nazývaný pracovně „Děd Metál“. Obsazení kapely: Jiří Štěpánek (zpěv), Jaroslav Macíček (kytara, zpěv), Libor Trucálek (baskytara), Robert Tšpon (bicí, zpěv).

S nápadem založit kapelu přišel basák Libor Trucálek v roce 2012. O muzikantech měl zcela jasnou představu – kytarista Jarda Macíček, bubeník Robert Tšpon. Sestavu poté doplnil excelentní zpěvák Jirka Štěpánek. Jasný byl od počátku i název Penzistor. Kapela hraje pro radost, bez stresu a především s cílem bavit lidi. K tomu napomáhají i originální kostýmy. Koncerty Penzistorů jsou proto vždy skvělá pódiová show, při níž se diváci rozhodně nenudí.

Ačkoliv je tato „důchodcovská“ formace poměrně mladá, všichni čtyři členové jsou vynikající a zkušení hudebníci. Rockovým fanouškům jsou jejich jména určitě povědomá. Jejich hudební kariéra je propojená s legendami jako jsou Věra Špinarová, Pavel Novák, či skupiny Pirillo a Titanic (který dokonce hrál jako předkapela Deep Purple).

V repertoáru Penzistorů naleznete výhradně vlastní tvorbu, žádné převzaté písničky. Každá skladba je z trošku jiného soudku. První klip z dílny JVisual videoproduction měl premiéru na začátku letošního roku.

 

Zobrazit více Zobrazit méně

Sledujte nás na facebooku:

Penzistor
Penzistor
počet hlasů: 5

Mp3

Fotogalerie