U.K.B. rock Praha

Zobrazení profilu: 5750x

Kategorie: Kapely
Žánr: Bigbít, Blues, Pop-rock, Punk-rock, Rock
Vznik kapely: 1999
Město: Praha
Kraj: Hlavní město Praha
Země: Česká republika

Biografie

Kapela vznikla mezi roky 1998-1999 pod názvem Kuře band a zpočátku hrála po hospodách směsku veškeré rockové muziky. První formace U.K.B. hrála ve složení: Petr Mečl (kytara, zpěv), Michal Neubert (baskytara) a Pavel Kocábek (druhá kytara). V této sestavě hrála kapela opravdu kde se dalo a co se dalo, a naplno si to užívala.

Po pár letech druhý kytarista Pavel Kocábek z kapely odchází, a následně se v krátké době vystřídají na postu sólového kytaristy Radek Matušinec a Martin Hrubec. Na místě bubeníka nastupuje nejprve Lukáš Kunde Formandl a posléze Tomáš Trojan. Po třech letech působení kapely je to zase trochu jinak. Dlouholetého basáka Michala vystřídal nový basák Martin "Mates" Duben a ve stejnou dobu i klávesák Jirka Jašek, který bohužel zanedlouho odešel do rockového nebe. Bubeník Tomáš odchází v roce 2009 a nahrazuje ho Dan Weber, s ním se přidává kytarista Fanda Beneš, a nakonec odchází i basák Martin Duben. Za něho přichází skvělá náhrada Jiří Jakovenko, který s kapelou hraje pár let, ale vzhledem k jeho časovému vytížení je v září 2013 povolán "záskok" - baskytarista Tomáš "Key" Kejmar, který doplňuje sestavu.

Téměř dvacetileté působení kapely na českých pódiích se podepsalo i na hudebním a lidském souznění všech hráčů. Kapela má za sebou dvě natočená CD Mám to rád (2009) a Víc než dřív (2015) a spoustu úspěchů (naposledy umístění v první třicítce soutěže Skutečná liga). Chytlavé refrény autorských písní Petra Mečla lehce strhnou publikum. Když k tomu přidáte skvělá kytarová sóla kytaristy Fandy a showmanství ostatních členů kapely, pak je jasné, že U.K.B. jsou na dobré cestě.

Zobrazit více Zobrazit méně

Sledujte nás na facebooku:

U.K.B. rock Praha
U.K.B. rock Praha
počet hlasů: 5

Mp3

Fotogalerie