Vesper

Zobrazení profilu: 3948x

Kategorie: Kapely
Žánr: Pop-rock, Rock
Vznik kapely: 2007
Město: Kutná Hora
Kraj: Středočeský
Země: Česká republika

Biografie

Kutnohorská kapela Vesper existuje od roku 2007. Hrají výhradně autorský česky zpívaný repertoár ve vlastním vyhraněném stylu, jemuž přivykli říkat hard-pop. Jejich hudba je charakteristická vícehlasými vokály, výraznými melodickými linkami, kytarovými riffy a klávesovými vyhrávkami. To vše podkládá příjemně rytmický a patřičně nabroušený, téměř hard-rockový doprovod. Texty vypráví převážně o mezilidských vztazích, případně o společenských a kulturních jevech. Občas jsou vtipné, většinou však ironizující, až sarkastické.

 Mají na kontě v současné době pět alb a na Youtube lze nalézt devět videoklipů. Postupně uvolňované singly z aktuálního alba Pan Optikum (2018) průběžně bodovaly v hitparádách nejrůznějších českých radiostanic, přičemž zatím posluchačsky největší úspěch zaznamenal singl Youtuber. Album Pan Optikum sestává z intra a devíti písní, z nichž každá představuje určitý lidský archetyp. Titulní píseň alba narostla do velkorysého formátu jedenáctiminutového rockového oratoria. V něm titulní postava, smutný průvodce světem pitoreskních postav, promlouvá v recitativu ústy herce Jana Přeučila. Kapela zároveň navázala spolupráci s Ondřejem Škochem (ex-Chinaski, 2018) a pod jeho taktovkou začala pracovat na novém zvuku kapely, který jí posunul opět o krok dále v celkovém hudebním vývoji. Prozatímním výsledkem byl vánoční protest song Santa Klaus, který v produkci právě Ondřeje Škocha vtipně glosoval vánoční atmosféru a na sociálních sítích zaznamenal desítky tisíc shlédnutí.

VESPER | Milan Jahodář - basová kytara, zpěv | Martin Jahodář - sólová kytara | Pavel Ladra - klávesy, zpěv | Jan Dvořák - bicí

V současné době Vesper pracuje na zbrusu nových skladbách, které plánuje vydat na dalším řadovém albu na konci roku 2020. První tři singly jsou připravené ke zveřejnění a budou se postupně objevovat na českých radiostanicích a na sociálních sítích.

Vystoupení kapely zaujme nejen kvalitními hudebními výkony, ale i vizuálně. Jejich kostýmy odkazují k lehce mysterióznímu módnímu stylu steampunk. Jedná se o stylizované pojetí postav ze světa Panoptikum. Pořadatelé kulturních akcí mohou počítat s koncertními sety v délce 45, 60 či 90 minut, případně s délkou vystoupení dle specifického požadavku.

Diskografie: Kroky starejch bláznů (2010) Papírovej osud (2014) Smrti blíž (2015)Blýská se tkání (2016)Pan Optikum (2018)

Videoklipy:ZtracenáNemůžu unéstTroskoidYoutuberČernokněžníkPilotkaProspektorLovec úsměvůSanta Klaus

Zobrazit více Zobrazit méně

Sledujte nás na facebooku:

Vesper
Vesper
počet hlasů: 23

Mp3

Fotogalerie