Vesper

Zobrazení profilu: 2060x

Kategorie: Kapely
Žánr: Rock
Vznik kapely: 2007
Město: Kutná Hora
Kraj: Středočeský
Země: Česká republika

Biografie

Energická hard-popová kapela s výhradně autorskou tvorbou, a to jak po stránce hudební, tak i textové. Na české hudební scéně působní kapela Vesper od roku 2007.

 

VESPER | Milan Jahodář - basová kytara, zpěv | Pavel Mojžíš - kytary, zpěv | Martin Jahodář - sólová kytara | Pavel Ladra - klávesy, zpěv | Petr Capoušek - bicí

 

Rok 2007 byl rokem, kdy se dali dohromady členové bývalých kapel Blue Apples a Návštěva a pod názvem Vesper začali hledat společné pohledy a přístupy k muzice. Zhruba dva roky kapela strávila ve zkušebně a připravila dvě promo nahrávky, které pustila mezi své fanoušky. Ani to však neznamenalo zvýšenou koncertní činnost. Až v souvislosti s prvním řadovým albem (Kroky starejch bláznů, 2010) se Vesper začal sporadicky objevovat na koncertních pódiích.

Definitivní rozhodnutí o větší koncertní prezentaci kapely padlo s vydáním druhého řadového cd (Papírovej osud, 2014) a od té doby se kapela snaží hrát co nejvíce. S koncertní činností souvisel i nárůst repertoáru a vydání třetího řadového alba (Smrti blíž, 2015), ke kterému se váže i první a zatím jediný videoklip, a to ke skladbě Ztracená.

Aktuálně Vesper poslal do světa zbrusu nové album  BLÝSKÁ SE TKÁNÍ (2016), které obsahuje devět autorských skladeb zahalených do tvrdšího soundu.

V současné době Vesper disponuje koncertním materiálem vhodným jak pro samostatné koncerty (délka cca 120 minut), tak i speciálně sestavenými sety pro festivaly, městské slavnosti nebo pro předskakování před známějšími hudebními kolegy.

Zobrazit více Zobrazit méně

Sledujte nás na facebooku:

Vesper
Vesper
počet hlasů: 21

Mp3

Fotogalerie