Yogi Rulez

Zobrazení profilu: 983x

Profese: Ostatní hudebníci, bubeník, klávesák, beatmaker, hudební producent
Žánr: Elektronická hudba, Funky, Groove, Hip Hop, Jazz
Datum narození: 01.01.2001
Znamení: Střelec
Město: Lom
Kraj: Ústecký
Země: Česká republika

Biografie

Yogi Rulez (vlastním jménem Stanislav Puffler) je jednočlenný hudební producent (moderně beatmaker), hráč na bicí / klávesové nástroje a studiový tvůrce hudby na pomezí downtempo, nujazz, acidjazz, jazzhop a triphopu. Jeho začátky se datují do roku 1992, kdy začínal pod různými jinými pseudonymy experimentovat s počítačovou hudbou (tehdy ještě na osmibitovém Atari). Na gymnáziu byl součástí elektronické formace God´s FX´s, se kterou strašil děti v rámci školní akademie. Následovala triphopová kapela Surrounding, ve které hrál Yogi na klávesy a lokálně v rámci Ústeckého kraje měla úspěch.

Poprvé se jako Yogi Rulez oficiálně veřejně objevil v roce 2005 s nahrávkou Contemporary Art from the Black Market vydanou pod licencí Creative Commons na značce Language Labs. Díky skladbám z tohoto EP se dostal do talentové soutěže Českého rozhlasu Wave. Následovala nahrávka Brand Nu Concepts, ze které mohli posluchači Radia Wave, Radia 1 a Vltavy slyšet singly Nocturno či Soul Navigatin´ s hostujícím MC One Two (občanským jménem Jan Pospíšil – tehdy kapela Navigators, později projekt Android Asteroid).

V roce 2007 vyhrál Yogi Rulez historicky první ročník Startéru. Tehdy již velmi úzce spolupracoval s vynikajícím jazzovým vibrafonistou Radkem Kramplem a zpěvačkou Janou Fabiánovou. Na základě výhry Startéru a jím nabízené možnosti koncertu v Karlíně s live nahrávkou postavil narychlo celou kapelu. Spolu s Janou Fabiánovou, Radkem Kramplem, Martinem Kuzmou (bicí) a Matějem Havlíčkem (basa) začali transformovat studiové elektronické nahrávky do živé podoby. Koncert se nakonec bohužel neuskutečnil.

V roce 2020 natočil po třináctileté odmlce, kdy se Yogi věnoval maximálně příležitostnému remixování, další EP s názvem Microbiome. To vydal pod záštitou distribuce Supraphonu na všech streamovacích platformách. V rámci remixování a beat contestů Digginsack se dostal zpět do producentské formy. V roce 2022 připravil konečně plnohodnotnou dlouhohrající desku, jež nese název Time Goes By. Se singlem Okinawa se drží na špici české hitparády Velká Sedma na Radio 1 a za celý rok pak skončil na krásném 4. místě. V roce 2024 vydává pětiskladbové EP nazvané Leaving Planet Earth.

Zobrazit více Zobrazit méně

Sledujte nás na facebooku:

Yogi Rulez
Yogi Rulez
počet hlasů: 1

Fotogalerie