Frightday the 13th - Search and Destroy, Middledark, Morrigan

13.09.2019 20:00 - 23:30

Účinkující:

Typ akce:

Koncert

Místo konání:

Divadlo pod lampou

Kraj:

Plzeňský

Město:

Plzeň

Země:

Česká republika

Ulice:

Havířská 11

Divadlo pod lampou bude v pátek 13. září hostit večer tvrdé a temné hudby, na němž svoji pekelnou show odpálí atmospheric black/doomoví Morrigan, silou parního válce rozdrtí přítomné alternative metal v podání Search and Destroy a heavy/thrashové střelivo do vás nasypou Middledark.

 

Search and Destroy – Čtyřhlavá saň v nově ucelené sestavě produkující moderní formu metalu, se po natáčení placky s názvem „Nesvatí“ vrací na pódia s novou nabušenou live show. Album „Nesvatí“ spatří světlo světa v září 2019, stejně jako video na nový song „MY!“. Premiéra nových songů proběhne právě na Frightday the 13th.

 

https://www.youtube.com/watch?v=90VD6AoERlU

 

Skupina Morrigan prodělala v posledních letech několik výrazných změn, z nichž nejvýraznější byl odchod zpěváka Carlosse. Loni v létě vydala své EP „Zvrácené Umění“, kde se poprvé objevily střípky toho, čemu se později vydala vstříc naplno, a to změně stylu. Těšit se tak můžete na amtosférický doom – black, který jste mohli již částečně okusit na křestu zmiňovaného alba, nejspíš nebude nouze i o nějakou tu novinku. V současné době se Morrigan skládá ze 4 členů: Fillous – kytara / zpěv, Bouvard – basa / sbory, Lubo – kytara a Vlasta – bicí.

 

https://www.youtube.com/watch?v=8LR80-ugrVk https://www.youtube.com/watch?v=kvqx4jyYpAM

 

Middledark - Čtyřčlenná smečka z Plzně produkující svižný „thrash s lidskou tváří“ a výraznou esencí power a heavy metalu. Kromě rychlosti a agrese ve tvorbě najdete také vydatnou porci melodií a změny temp i rytmů. Na kontě mají čerstvě vydané EP „Dreams in the Haunted House“, jehož skladby tvoří základ nadupaného a energického koncertního setu. Po personálních změnách, které proběhly letos na jaře, se s čerstvou sestavou představí poprvé na domácí půdě a těšit se můžete nejen na novinky v setlistu, ale proběhne i exhumace songů delší dobu nehraných.

Sestava:

Tomáš Javorský – kytara, zpěv Jakub Velinov – bicí Jirka „Sid“ Seidl – basová kytara Roman Štěpnička – kytara

 

https://www.youtube.com/watch?v=E4R8V9jgRno

 

Na viděnou v kotli!

Fotogalerie

Frightday the 13th - Search and Destroy, Middledark, Morrigan