Laura a její tygři naposledy na scéně

Laura a její tygři naposledy na scéně

15.09.2021 - 12:29

Zprávy

Autor: Ivan Rössler

Samozřejmě, že to není pravda, titulek chce jen říci, že přeložený koncert v KD Barikádníků – čtvrtek 23. 9. 2021 od 20:00 hodin – je jediný a poslední termín, který z oslav 35. existence skupiny Laura a její tygři zůstal. Karel Šůcha (zpěvák, baskytarista a zakladatel Laury) k tomu dodává: „Na rok 2020 jsme s kapelou naplánovali akce a koncerty se spoustou zajímavých hostů, vše se mělo nést v duchu oslav 35. výročí vzniku kapely. Koronavirus a následný lockdown nám rušil jednu akci za druhou. Termíny se složitě překládaly, abychom je po několika týdnech opět rušili. Nedalo se nic dělat a nebyli jsme v tom sami. Zastavení naší „nikdy nekončící koncertní tour“ bylo tvrdé, ale i poučné – všichni jsme si uvědomili, jak moc nám koncerty chybí.

Na vystoupeních v červenci a srpnu jsme si ověřili, že kapela je ve skvělé formě, proto jsme se rozhodli koncert zaznamenat a následně vydat live album.

Zveme všechny fanoušky a fanynky rockové muziky – přijďte a podpořte nás, aby album mělo tu pravou funky!punky  atmosféru.“

Laura a její tygři je kapela, kterou mám rád. Jednak jsem byl, když jsem působil v osmdesátých letech na Pantonu, u zrodu jejich první LP desky Žár trvá, pak jsem je vzal na Rockfest a ještě v Litvínově jsme s nimi natáčeli pro Mikrofórum. Od té doby Lauru z povzdáli sleduji. A mohu potvrdit pravdivost jejich sloganu:

černé kalhoty a funky drive
černé brýle a punková naléhavost
černé kravaty a jazzová elegance
bílé košile a rocková energie

A ještě jedna důležitá informace od Karla Šůchy:

„Schovejte si vstupenku z 23. 9. 2021 z KD Barikádníků – na koncertech v roce 2022 budeme oproti těmto vstupenkám dávat nahrávky Laura a její tygři LIVE 2021.“

A na závěr bych rád připomenul, že neúnavný hledač talentů Karel Šůcha v Lauře a jejich tygrech vychoval řadu významných osobností českého kulturního života - např. Ilonu Csákovou, Martina Poštu, Miloše Vacíka, Dana Nekonečného, Lenku Novou a mnoho dalších. Takže od roku 1985 až po dnešní den a věřím, že i v dalších letech můžeme tvrdit: Žár trvá!

Ivan Rössler