Duo v roce #dvanula16

Duo v roce #dvanula16

24.01.2016 - 00:55

Reportáže

Autor: Indies Scope

Kieslowski se vrátili z prestižního holandského showcasového festivalu Eurosonic Noorderslag a předestřeli své plány na pátý rok existence. Přestože kapela plánuje album až příští rok, budou mít Kieslowski i letos napilno: výjimečné turné s rytmikou, nový videoklip, koncerty i oslavy pěti let společného koncertování.

Kieslowski vyrazili druhý týden v lednu na festival Eurosonic Noorderslag v holandském Groningenu a na prestižní akci se v záplavě různorodých kapel z celé Evropy rozhodně neztratili. Dlouhou cestu na severozápad Evropy využili David Pomahač a Marie Kieslowski ke spřádání dalších plánů. „Novou desku nechceme uspěchat, bude to naše čtvrté studiové album a opět chceme jít o kousek dál. Třeba napoví i nové turné, které plánujeme jet nyní na jaře společně s Kittchenem," svěřuje se David Pomahač. Na turné si Kieslowski chtějí přizvat hosta, který bude obstarávat rytmiku. Zda to bude Tomáš Neuwerth nebo nakonec někdo jiný, ještě není jisté.

Pro letošní rok kromě koncertů potěší kapela fanoušky i novým videoklipem na skladbu Normadie ze zatím posledního alba Mezi lopatky (2014, Indies Scope). Režie se ujal David Mencl, který s kapelou spolupracoval už na dvou klipech. Kromě písničky Doteky (z alba Mezi lopatky) natočil také Bloky, smeče (z& nbsp;alb a Na lože) a k připravovaném klipu říká: „Skladba Normandie, to jsou dva lidé, život a smrt. Mezitím láska se skřípěním zubů. Bezvýchodná. Samota a odcizení."  A tak se dá předpokládat, že ani tentokrát Kieslowski nevypustí veselý videoklip. Ale fanoušci tohoto originálnho dua nemusí propadat depresím. David a Marie plánují i letos vydatně koncertovat a na podzim oslavit pět let existence kapely na velkém pražském koncertě.

Bio Kieslowski:

Kieslowski je projekt o dvou lidech, o dvou hlasech a intimitě, která rezonuje mezi dvěma lidmi. Duo tvoří hudebník David Pomahač alias DKP (působil v kapelách Bez peří, Houpací koně nebo v doprovodné kapele Xaviera Baumaxy) a pianistka a zpěvačka Marie Kieslowski (druhým jejím projektem je kapela Selective Mute). Kieslowski o sobě dali vědět poměrně brzy od svého vzniku a to deskou Tiché lásky, která vyšla v roce 2011. Album stojí na akustickém zvuku kytary, piana a kontrastu dvou barevně výrazných hlasů. Tato křehká výpověď o láskách, které držíme hluboko uvnitř, příjemně překvapila hudební kritiky a škatulka alternativní folk zažila osvěžující koupel.

V září 2012 Kieslowski vydali druhé album Na nože, které naplňuje načaté téma vztahů, lásky, nejistot, strachů, dospívání a hledání klidného místa, kde již není potřeba nic říkat. Zvukově se deska rozrostla a přináší nové hudební prožitky. DKP odhaluje ještě více ze sebe sama, ale pozor, tyto zpovědi nejsou pláčem. Kieslowski se drží upřímné české poezie a hudebních aranží, které jsou bez vytáček. Spolu s Marií, která na desku vnáší hravost a něhu, je deska Na nože skutečně jako nůž, který se zařezává hluboko do masa.

Kieslowski vydávají svou třetí desku Mezi lopatky vroce 2014. 'Urban folk', jak svou tvorbu Marie Kieslowski a David Pomahač nazývají, zcela vystihuje jejich přímočarý způsob, jak zpívat o vztahu mezi dvěma lidmi. Kieslowski na novince vykračují z písničkářského lo-fi undergroundu, a to rozhodně nejen díky producentovi, kterým se stal na Mezi lopatky Jan P. Muchow. Strhující dynamika, originální aranže, citlivé beaty, vtip, silné texty a výborný zvuk jen dokazuje, že Kieslowski je duo, které si rozumí..

Zdroj: Indies Scope

Fotogalerie

Server Error

Server Error

We're sorry! The server encountered an internal error and was unable to complete your request. Please try again later.

error 500