Po dvaceti letech je to jedno, modrá jablka hrála pod hvězdou

Po dvaceti letech je to jedno, modrá jablka hrála pod hvězdou

01.05.2016 - 22:23

Reportáže

Kutná Hora zažila v klubu Česká 1 v pátek 22. dubna nevídaný koncert jedné hlavní a dalších dvou kapel. Všechna tři hudební uskupení měla a mají dodnes hodně společného.

Proto jsme si vypůjčili názvy skupin a použili je do nadpisu našeho článku. Znalci regionální hudební scény jistě odhalili kapely Je to jedno, Blue Apples a Vesper (hvězda). A právě Blue Apples byli strůjci a zároveň hlavním lákadlem večera.

Dvacet let po založení a deset let po rozpadu Jablek si členové již neexistující kapely naplánovali výroční hraní, při němž zpěvem, řevem, folkovou jemností i rockovým nářezem, elánem a starými dobrými šlágry zválcovali klub a všechny v něm. Nástupnické kapely Je to jedno a Vesper nemohly chybět. I jejich členové kdysi dávno nosili jablečné trikoty. Skvělý zvuk přispěl k navození dokonalé nálady. Dostatečně hlasité a srozumitelné vokály podkreslené konkrétními souzvuky doprovodných a sólových nástrojů byly důkazem zvládnutí obsluhy pódiové techniky a instrumentální i pěvecké vyzrálosti všech účinkujících. Písně jako Pohyby andělů nebo Laura uvěřitelně přiblížily atmosféru počátku tisíciletí, kdy zněly v rockových klubech po celé republice. Dnes s odstupem času znějí dospěleji a uvěřitelněji. Z odkazů a nadčasovosti některých textů Dana Štrobla, leadra Blue Apples, v kontextu dnešní doby až zamrazí. Stačí si pozorně poslechnout skladby Není kam utýct či Ne všechny kulky se netrefí, z nichž první varuje před dopady globalizace a druhá před válečnými hrůzami.

Je to jedno a Vesper se rolí hostů ujali s grácií a jejich krátká vystoupení nám předvedla, jak kvalitní hudbu dokáže produkovat současná regionální scéna. Každá z nástupnických kapel si jako malý bonus upravila k obrazu svému  a všem přítomným přednesla též jednu „jablečnou“ píseň. Je jasné, že se jednalo o veselý a dlouhý večer, neboť známých, fanoušků a kamarádů přišlo do klubu více než dost. A o tom přeci byla muzika před dvaceti lety a zůstává i dnes.

 

Zdroj: kapely Blue Apples, Vesper, Je to jedno

 

Fotogalerie

Server Error

Server Error

We're sorry! The server encountered an internal error and was unable to complete your request. Please try again later.

error 500