B-Side Band v novém klipu nezapomíná navzdory spěchu   „tvrdit partu“

B-Side Band v novém klipu nezapomíná navzdory spěchu „tvrdit partu“

06.03.2023 - 07:42

Zprávy

V novém singlu Magnum, který doprovází klip, čelí český big band B-Side Band uspěchanosti každodenního života. Ve videu se členové početného ansámblu setkávají nejen v nahrávacím studiu, ale také ve fitku či oblíbené hospůdce. Po boku hudebníků účinkují v klipu také herci Michal Isteník (seriály MOST!, Lajna, Pálava a další) a Jakub Uličník (seriály Vinaři, Pálava či film 3Bobule).

Textem „Já nestíhám, mám teho moc a su na to všecko sám, snad se to smí, tak raděj píšu než ti zavolám,“ otevírá zpěvák Petr Rybíz Toman novou píseň i téma časové vytíženosti dnešního člověka. I přes veškerý nedostatek volného času se ale spoluhráči z B-Side Bandu schází v sauně, na pivu či u pečení buřtů. A to nejen v klipu, ale i ve skutečnosti.

„Text je, s velkou nadsázkou, příběh nás mužů, otců a manželů, kteří máme přirozeně tendenci se občas někde zašít a tu absenci doma pak maskovat pracovním vytížením a tak dále. Jistým způsobem je píseň i poděkování našim tolerantním ženám za to, že s námi tyto průhledné hry stále s láskou hrají,“ vysvětluje autor hudby i textu, baskytarista B-Side Bandu Tomáš Vunderle Koudelka.

Skladba vznikla v Reset studiu a Nahrávacím studiu Divadla na Orlí v Brně za hudební režie Romana Kašníka, Jaroslava Zouhara a hudební supervize producenta a bandleadera Josefa Buchty. Prvním singlem s názvem Sníh, kterého se vokálně chopil kytarista Jiří Kalousek, odstartoval B-Side Band svoji novou éru. Postupně se v chystaných autorských skladbách představí část osmnáctičlenného big bandu jako textaři nebo hlavní zpěváci.

Doposud bezejmenná deska vyjde na podzim letošního roku. Začátkem roku 2024 odstartuje skupina turné.

Fotogalerie

Server Error

Server Error

We're sorry! The server encountered an internal error and was unable to complete your request. Please try again later.

error 500