Debutové album, které vykoupí hříšné duše

Debutové album, které vykoupí hříšné duše

26.01.2016 - 11:13

Zprávy

Písničkářské duo URBÁNEK & MOUREK natočilo debutové album, na kterém namíchalo osobitou směs indie folku, bluesové odkazy, autentický zpěv a vyzrálé české texty. Dvojice tak zúročila dva roky intenzivního koncertování, během kterých písně krystalizovaly až do nynější podoby.Autorské duo Vojtěch Urbánek a Tomáš Mourek navazuje na příznivě přijatý singl „Sousede“, jehož vydání na podzim loňského roku doprovázela premiéra animovaného videoklipu z dílny oceňovaného režiséra a výtvarníka Jakuba Čermáka. Album „URBÁNEK & MOUREK“ obsahuje celkem devět
autorských skladeb a vychází u domácího labelu Tranzistor.

Naprostá většina písní byla nahrána během šestihodinové nahrávací frekvence s rytmickou sekcí, tvořenou zkušenými hráči Tomášem Liškou (Pénte, Druhá tráva) a bubeníkem Marianem Petrželou (Floex, Skinny Joe Line). „Šlo nám o zachycení momentální atmosféry, teď a tady. Nahrávali jsme společně, všichni v jedné místnosti. Je to větší sranda a člověk si ve studiu nepřipadá tak sám, opuštěný…“ komentuje vznik alba Tomáš Mourek. „A pokud něco na světě dokáže vykoupit naše hříchy, je to tahle deska,“ dodává Vojtěch Urbánek.

Na albu „URBÁNEK & MOUREK“ se střídají sebepoznávací momentky, obskurní osudy ztracených existencí, společenská témata, ale najdeme tu i baladu nebo rozšafnou poctu ženské kráse. „Můžu s jistotou říct, že kluci žijí tak, jak hrají. Jejich hudba je pravdivá. A to je v dnešní době velmi vzácná věc!“ říká Alexej Charvát, v jehož Studiu Svengali nahrávky vznikaly.

Křest debutového alba „URBÁNEK & MOUREK“ se uskuteční 6. 2. 2016 v pražském klubu Malostranská beseda. Písničkáři zde vystoupí ve studiové sestavě spolu s kontrabasistou Tomášem Liškou, bubeníkem Marianem Petrželou a dalšími hosty. Večer otevře kritikou ceněný krotitel démonů, mistr slova a fantom vlastní imaginace, písničkář CERMAQUE alias Jakub Čermák.

Zdroj: Supraphon