IMODIUM vyrážejí na unikátní AUTENTIK TOUR

IMODIUM vyrážejí na unikátní AUTENTIK TOUR

18.10.2015 - 19:30

Zprávy

V druhé polovině října navážou Imodium na zářijové vydání živého CD+DVD G2 Acoustic Stage podzimní koncertní šňůrou. Ale nebyli by to Imodium, kdyby si pro své fanoušky nevymysleli něco speciálního. Turné, jež svým konceptem volně vychází z tzv. "bytových turné", dostalo název AUTENTIK a o klubech, kde proběhne, rozhodovali zvětšiny sami fanoušci. První koncert se uskuteční již tento pátek 16. 10. v hradeckém Klubu U Letců a stejně jako na celém turné zde kapelu doprovodí nadějný mladý písničkář Thom Artway.

"V součtu se do hlasování zapojilo několik desítek lidí, někdo vepisoval do eventu na facebooku, někdo posílal soukromé zprávy. Nutno říct, že ne všude jsme nakonec nechali lidi vybrat. Například Praha nebo Hradec se stali výjimkou," komentuje průběh hlasování frontman Imodium Thom a dodává: "Oproti klasickému bytovému tour se žádné bizarnosti nakonec nekonali. Snad proto, že lidi věděli o jistých technických podmínkách. Nakonec hrajeme víceméně v "klasických klubech". V Čáslavi hrajeme v prostoru, kterému říkají Herna. Uvidíme, jestli budeme vyloženě mezi hracíma automatama..."

I tak ale bude mít AUTENTIK tour se zmiňovaným bytovým turné něco společného minimálně v tom, že fanoušci budou mít muzikanty doslova na dosah ruky pdobně jako tomu bylo i při koncertě v rámci G2 Acoustic Stage, viz klip ke skladbě Jsou první jsou silný.

Dle slov Imodium má být každý koncert velmi kontaktní a autentický. "Chceme si s lidmi povídat, pít, pokuřovat a taky zahrát a diskutovat, smát se i lamentovat," říká k tomu kapela a stejně jako v případě bytového turné rovněž vítá, když návštěvníci donesou "například štrůdl nebo řízky". Odměnou jim bude nevšední koncertní zážitek a panák Jacka Danielse k tomu.

Každý z koncertů bude navíc trochu jiný než ostatní, protože se kapela i technická náročnost koncertu budou muset přizpůsobit konkrétnímu místu. Někde tedy Imodium zahrají elektricky, jinde ryze akusticky. Ve všech případech to ale bude určitě jak pro broumovské rockery, tak pro jejich fanoušky bezpochyby zajímavé dobrodružství, které by byla škoda propásnout. 

Zdroj: Supraphon, Foto: Michal Havlíček

Fotogalerie