Na karlovarském náměstí ožijí sedmdesátky, Flamengo s Kuřetem v hodinkách či soudobí psychedelici Madhouse Express

Na karlovarském náměstí ožijí sedmdesátky, Flamengo s Kuřetem v hodinkách či soudobí psychedelici Madhouse Express

20.06.2023 - 10:45

Zprávy

Karlovarské náměstí Dr. Milady Horákové rozezní 24. června osmý ročník festivalu Top RoofTop. Akce v centru Karlových Varů láká na Flamengo Reunion Session, Madhouse Express či německé power trio Filistine. Sobotní odpoledne přinese také přednášky o historii Flamenga či dějinách lokality náměstí, na spontánnější návštěvníky bude čekat benefiční tetovací salon. Akce je zdarma, návštěvníci mohou festival podpořit na HitHitu a získat odměny v podobě kapelami podepsaných fyzických nosičů a dalšího merche, a dalších předmětů.

Do Beatové síně slávy čerstvě vstoupivší ikona Flamengo Reunion Session zahraje písně z alba Kuře v hodinkách, pražské Madhouse Express coby jedny z představitelů současné renesance rockové psychedelie doprovodí retro vizualizace liquid light show tvůrčí skupiny Weird Visuals. Vystoupí také objev bavorské klubové scény Filistine mísící rock s indie, jazzem a funkem či plzeňští Her Nature snoubící harmonické pasáže tvrdých progresivních skladeb s něžným ženským vokálem. S rockovým repertoárem vystoupí i domácí Big Band Šmeralka pod taktovkou jazzového saxofonisty Milana Krajíce. Soubor tvořený žáky a pedagogy karlovarské ZUŠ Šmeralova představí big bandové aranže významných songů světové rockové scény od Ozzy Osbourna až po Queen.

„Nově přidáváme také přednáškovou část programu. Mezi koncerty na hlavní scéně se v prostorách Kanceláře architektury města mohou návštěvníci dozvědět něco z historie. Minulost hlavní hvězdy kapely Flamengo přijede shrnout spoluzakladatel muzea populární hudby Popmuseum a hudební publicista Radek Diestler. O pořádání bezmála prvních českých skateboardingových závodů na karlovarském náměstí povypráví starosta Božího daru a ex-senátor Ing. Jan Horník,” říká dramaturg festivalu Ricardo Delfino. „Každoročně poskytujeme prostor také dobročinným iniciativám. Letos to budou opět Suicide Angels s benefičním tetovacím salonem, kde mohou navštěvníci zkrášlením své kůže přispět na malou Andulku, holčičku s parezou brachialního plexu.”

S cílem bavit nejen hudební fanoušky či rodiny s dětmi, ale také oživit lokalitu uprostřed centra lázeňského města, zastřešuje letošní ročník motto “Vary mají náměstí”.

„Bohužel jej ale nepoužívají,” dodává prezidentka festivalu Ing. Běla Čurlinová. „V každém městečku slouží náměstí ke společenským shromážděním, trhům a dalším akcím. V Karlových Varech tomu už nějakou dobu tak není, tak jsme se rozhodli svým počínáním místo probudit a případně inspirovat další pořadatele akcí. Lokalita má bohatou historii čítající události jako první motokárové a jedny z prvních skateboardingových závodů v zemi, na počátku minulého století i akrobatická vystoupení věhlasných bratrů Třísků či oslavy konce druhé světové války.”

Akce probíhá za podpory Ministerstva kultury České republiky, Krajského úřadu Karlovarského kraje, Magistrátu města Karlovy Vary, Nadace města Karlovy Vary a Nadace Život Umělce.

Fotogalerie

Server Error

Server Error

We're sorry! The server encountered an internal error and was unable to complete your request. Please try again later.

error 500