Vesper v novém klipu paroduje svět youtuberů

Vesper v novém klipu paroduje svět youtuberů

24.02.2018 - 16:53

Zprávy

Kutnohorská hard-popová kapela Vesper rozhodně nezahálí. Po změně sestavy, image a zahájení koncertního výročního tour dnes vypustila do světa nový klip k písni YOUTUBER.

Po Troskoidovi jde o druhý klip k další skladbě z připravované desky Pan Optikum. „Youtuber je vtipná audiovizuální parodie světa, který se dávno vymknul z kloubů a žije si svým vlastním, trochu nepochopitelným, životem. Je to blázinec a tak trochu blázinec je i náš nový klip“, komentuje dílko bubeník Petr Capoušek. Klip si neklade žádné vysoké umělecké ambice, jde o zábavu, o nadsázku, o parodii a v tomto duchu je klip zpracovaný. Protože jde o globální sféru, vybavil Vesper videoklip titulky. Trochu netradičně japonskými, ale protože Japonci milují karaoke, má Youtuber slušné ambice uspět na východoasijském hudebním trhu.

Kapela pokračuje v nastavené strategii postupného uvolňování singlů namísto vydání desky jako celku. „Youtuber je střípkem ve skládačce. Protože my své ženy milujeme neustále, bez termínů, nepotřebujeme vydávat valentýnská videa, ani skládat písničky typu Krůty a slepice“, dodává kytarista Martin Jahodář. Klávesák Pavel Ladra doplňuje: „To si radši uděláme radost klipem u příležitosti mezinárodního dne youtuberingu, který tímto vyhlašujeme. Virtuální svět je prima bublina, ale ta živá realita je lepší.“

A co kapela připraví příště? Nechme se překvapit …

Fotogalerie

Přidejte si nás na Facebooku

MAXParáda - 125. kolo

1 44 v klidu

2 Jurič Pařil

3 Vesper

4 Spreading Dread

5 LIBERTA

6 Lety mimo

7 Maniac

8 ROSA NOCTURNA

9 Rheia