Absolut Deafers našli své Himaláje a dovezli je na turné

Absolut Deafers našli své Himaláje a dovezli je na turné

27.03.2016 - 12:47

Recenze

Absolut Deafers mají za sebou spousty práce. Veškerý jejich čas a energie totiž v posledních měsících směřovala do nové desky s názvem Himaláje v nás. Toto zbrusu nové album představují na turné, které jedou opět jako hosté kapel Arakain a Dymytry.

Album Himaláje v nás obsahuje 11 autorských písniček, na kterých se kromě členů kapely podílel  i hudebník Aleš Bajger. Nejvýraznější dojem zanechává různorodost skladeb, kdy každá je něčím výjimečná a přesto je jednoznačné, že se jedná o tvorbu Absolut Deafers. Himaláje v nás pracují s posluchačovými emocemi, ukazují stinné i světlé stránky jak člověka, tak života.

Všechny texty jsou tentokrát česky a pod většinou je podepsán Jan "Joker" Jašek. Posluchači se mohou těšit na zcela nové hlasové i hudební polohy, ale nepřijdou o náboj, na který jsou od skupiny zvyklí. Celkový dojem je podpořen vynikajícím zvukem, na němž se podílel Radim "Mroš" Vaněk a Petr Slezák.

„Vše se dělo velmi spontánně, ale zároveň se pracovalo daleko víc do hloubky než na minulém albu. Jsem hrdý co se nám podařilo společnými silami vytvořit a jsem zvědav, co na to řeknou naši fanoušci, dodává Jan "Joker" Jašek.

Kapela již nabídla fanouškům první ochutnávku.

Absolut Deafers navíc některé písně z alba představili už na posledním turné, které jeli jako hosté kapely Arakain s Lucií Bílou. Nyní se fanoušci mohou těšit na zbrusu nový playlist a delší show. Absolut Deafers vystoupí jako host skupin Arakain a Dymytry, přičemž celé turné odstartovalo 4. března v Polné u Jihlavy a bude pokračovat až do května.

  4. 3. – Polná, KD Zámek   2. 4. – Valdice, KD
  5. 3. – Kolín, MSD   8. 4. – Hradec Králové, KD Střelnice
11. 3. – Čelákovice, KD 15. 4. – Kyjov, Kulturní centrum
12. 3. – Lnáře, KD 16. 4. – Hořovice, Společenský dům
17. 3. - České Budějovice, KD Vltava 22. 4. – Tábor, Hotel Palcát
18. 3. – Plzeň, KD Šeříkovka 23. 4. – Prachatice, Hotel Park
19. 3. – Stříbro, KD 28. 4. – Praha, KD Ládví
24. 3. – Brno, KD Semilasso 29. 4. – Klatovy, KD Družba
25. 3. - Boskovice   6. 5. – Prostějov, Společenský dům
26. 3. – Hranice, Sokolovna   7. 5. – Valašské Klobouky, KD Klobučan
27. 3. – Březolupy, Sportovní hala 13. 5. – Pěnčín, KD
  1. 4. – Mohelnice, Dům kultury 14. 5. – Miroslav, (okres Znojmo)

Vstupenky na turné je možné zakoupit v předprodejních sítích Ticketportal a Ticket-Art.
 
Absolut Deafers  přináší na českou rockovou scénu mix syrové tvrdosti, melodiky a skvěle znějících rockových riffů. Velkou zásluhu na celkovém dojmu má zpěvák Jan „Joker“ Jašek, kterému sekundují kytaristé Jiří „Cremil“ Czyž, Radek „ Rado“ Sněhota, baskytarista Aleš „Lemmy“ Venglář a bubeník Václav Maďa. První desku Through 10,000 holes vydali Absolut Deafers na jaře roku 2012, její následovník Zrození vyšel o rok později a v únoru 2016 spatřilo světlo světa CD Himaláje v nás.

Zdroj: Metal-Line

Fotogalerie

Přidejte si nás na Facebooku