Vyšlo druhé album Between The Planets

Vyšlo druhé album Between The Planets

22.10.2017 - 12:38

Recenze

Na začátku října 2017 vyšlo druhé album kapely BETWEEN THE PLANETS nazvané „Of Inner Sight“.

Pražské seskupení BETWEEN THE PLANETS je instrumentální groove / metal / ambient trio, které vzniklo původně jako one man projekt Martina "Spacoshe" Peřiny.  Nejde ale rozhodně o tradiční djent - v tvorbě se kromě velkého množství ambientních zvuků objevují také časté post-metalové elementy, čisté, až prog-rockově znějící kytarové pasáže a další výlety do rozličných žánrů.

Na novém albu „Of Inner Sight“ si zahostoval např. i saxofonista Jorgen Munkeby (Shining, ex Jaga Jazzist), zpěvačka Barbora Mochowa nebo violoncellista Karel Žďárský. O mix a mastering se postaral osvědčený Ecson Waldes ze studia BIOTECH, cover CD je dílem 3D grafika Lukáše Lancka (ISISDESIGNSTUDIO). Oba již s kapelou spolupracovali i na první desce. K vydání byl také zveřejněn klip ke skladbě „Inside“. "Veškerou práci okolo klipu jsme svěřili Michalovi Skořepovi (kapela Stroy), který vymyslel koncept, celý klip režíroval, natočil a sestříhal,“ přibližuje Spacosh. Kromě záběrů na hrající kapelu se klipem prolíná ještě jedna dějová linka, kterou představují záběry na herečku Markétu Šandovou. Když jsem se s Michalem bavil o významu názvu Inside, uvedl jsem mu klíčová slova jako vnitřní svět, fantazie, nekonečný vesmír uvnitř vlastní mysli apod. :)  On pak přišel s tím, že by tu vedlejší dějovou linku mohla představovat kariéristická upjatá manažerka, která v průběhu klipu projde určitým vnitřním přerodem, uvědoměním, přijmutím sebe sama ..." dodává.

Album „Of Inner Sight“ je možné poslechnout i koupit na Bandcampu:  https://betweentheplanets.bandcamp.com/album/of-inner-sight

V brzké době bude k mání také ve všech digitálních obchodech jako Spotify,  iTunes atd. Novinka rovněž vychází na fyzických CD nosičích. Na začátku roku 2018 chystají Between the Planets sérii koncertů s názvem Svlékni Tmu tour 2018 společně s DYING PASSION  a ELBE, což je společný postrockový projekt Spacoshe a Standy Jelínka z Dying Passion.

 

Termíny zastávek Svlékni tmu tour 2018:

8.2.  PRAHA - Modrá Vopice        

9.2.   PLZEŇ - Divadlo pod Lampou        

10.2. ČESKÉ BUDĚJOVICE - MC Fabrika

23.2. ŠUMPERK - H-club   

24.2. KARVINÁ - Hard Rock Cafe

2.3.  BANSKÁ BYSTRICA - Tartaros Club

3.3.  UHERSKÉ HRADIŠTĚ - klub Mír

9.3.  ČESKÁ TŘEBOVÁ - Modrý Trpaslík

10.3. BRNO - Melodka

Fotogalerie