Kapela Vesper je samé překvapení

Kapela Vesper je samé překvapení

26.04.2019 - 08:45

Rozhovory

Hard-popová banda Vesper pokračuje v krasojízdě. V minulém roce odehrála sérii koncertů k desetiletému výročí existence, vydala páté řadové album s názvem Pan Optikum a světlo světa též spatřil úspěšný vánoční singl Santa Klaus v produkci Ondřeje Škocha. V letošním roce se objevuje v pravidelném celoplošném vysílání rádia Hey a v hitparádě Českého rozhlasu 2 aktuálně bojuje singl Pilotka z aktuálního alba. Jak do toho všeho zapadá odchod zakládajícího člena, bubeníka Petra Capouška? 

Petr Capoušek již v minulosti interně svůj odchod z kapely oznámil. Když se však nedařilo delší dobu nalézt adekvátní náhradu, rozhodl se v sestavě setrvat, čímž kapele de facto zachránil koncertní sezónu 2018. „Osobně jsem Petrovi moc vděčný za to, že s námi nezpřetrhal pouta ze dne na den a měl tu trpělivost vyčkávat, než se podaří nalézt za něj náhradu.“, uvádí k tomu kapelník Milan Jahodář. Důvody Petrova odchodu jsou veskrze podobné jako u bývalého kytaristy Pavla Mojžíše. „Začínali jsme před deseti lety jako volné sdružení hudebníků s nulovými ambicemi předvádět svojí tvorbu veřejnosti. Byl to koníček, ke kterému jsme si chodili po práci odpočinout.“, vysvětluje dále Jahodář. Skutečnost, že se Vesperu v posledních letech daří čím dál více koncertovat a posledních několik sezón se nese i ve znamení výrazného zviditelňování v kulturním prostoru, s sebou nese čím dál vyšší nároky na čas a energii všech členů. 

„Díky tomu, že jsme o Petrově odchodu věděli dlouho dopředu, měli jsme čas se s tou situací sžít a loučení, byť ne úplně veselé, aspoň nebylo bolestivé.“, upřesňuje klávesista Pavel Ladra. Posledním působením v kapele se pro Petra Capouška stane vystoupení na Sázavském Stodola Vestu 8.6.2019. 

Nový bubeník Jan Dvořák si svou premiéru za bicími ve Vesperu odbil (a to měkké „i“ je tu zcela na místě) již 13. 4. 2019 na koncertě se slovenskou bigbeatovou legendou DESmod v kutnohorském klubu Planet. Dvořák není žádným nováčkem. Za svou bubenickou kariéru vystřídal několik kapel, z nichž za zmínku určitě stojí kolínští Wraum, dále Puding, kutnohorskému publiku dobře známá Formace a v neposlední řadě též bejbypankový projekt s názvem Kašpárek v rohlíku. „Hned na prvním veřejném vystoupení Honza potvrdil očekávanou úroveň svého způsobu hry. I když jsme zatím absolvovali pouze dvě společné zkoušky, šlape nám to dohromady jako dobře namazaný stroj.“ Podotkl na adresu nové vesperácké posily sólový kytarista Martin Jahodář. „Je radost cítit v kapele novou energii. Slyšel jsem, jak si to po koncertě říkají návštěvníci. To prostě potěší.“ Doplňuje. Vypadá to tedy, že se společně můžeme těšit na další posun v tvorbě a aktivitě. Vesper zkrátka umí vždycky překvapit. 

 

Fotogalerie