RockOpera Praha vychází vstříc fanouškům. Poprvé hraje v sobotu a navíc s hvězdnou Evou Urbanovou

RockOpera Praha vychází vstříc fanouškům. Poprvé hraje v sobotu a navíc s hvězdnou Evou Urbanovou

15.10.2023 - 09:48

Zprávy

S nadcházející reprízou Antigony připraví RockOpera Praha pro diváky novinku. Poprvé totiž bude hrát v sobotu. Naplánovat představení na tento den nebylo podle vedení divadla v minulosti možné, jelikož hudebníci, zpěváci a herci byli vytíženi aktivitami, které měli mimo RockOperu. 14. říjen však uspořádat reprízu nakonec přeci jen umožnil. Diváci se mohou těšit také na operní hvězdu Evu Urbanovou.

Fanoušci RockOpery Praha již několik let volají po představeních, která by se odehrávala v sobotu. Divadlo jim ale tuto prosbu nemohlo splnit kvůli vytíženosti účinkujících v jiných projektech. Nyní si ale mohlo dovolit vyjít divákům vstříc.

„Shodou okolností měli hudebníci, zpěváci a herci, kteří jsou třeba k odehrání reprízy Antigony, čas zrovna v sobotu 14. října. Tato sezóna je k pořádání víkendových představení velmi vstřícná. Podařilo se nám totiž dojednat také reprízu Romea & Julie na sobotu 11. listopadu,“ říká Pavla Forest, výkonná ředitelka, libretistka a zpěvačka.

Sobotními představeními chce RockOpera Praha vyjít vstříc především mimopražským divákům. „Přespolní fanoušci si často musí kvůli tomu, aby zhlédli naši operu ve všední den, brát dovolené. S víkendovými reprízami jim chceme od takových komplikací ulevit,“ vysvětlila Forest.

Antigona přivítá na jevišti také speciálního hosta. Diváci uvidí po delší době na prknech holešovického divadla světově uznávanou operní hvězdu Evu Urbanovou. „Máme radost, že se k nám Eva opět připojí. Její hlas je nezaměnitelný. Navíc nám imponuje její láska jak ke klasické, tak metalové hudbě,“ dodává Forest.

Antigona je rocková opera Milana Steigerwalda a Pavly Forest, která měla premiéru v roce 2006. Jedná se o první rockovou operu, kterou spolu tvůrčí tandem napsal, a společně s Oidipem Tyranem, 7 proti Thébám a Trójou spadá do takzvané antické série RockOpery Praha.

Vstupenky: https://www.rockopera.cz/program/