Synkopy 61 vyjíždějí na turné

Synkopy 61 vyjíždějí na turné

25.04.2023 - 08:37

Zprávy

Autor: Ivan Rössler

Po březnové předehře v Písku čekají Synkopy 61 další koncerty. 19. června vystoupí v ostravském DK Poklad, pak následuje vystoupení v Podivíně a červnovou sérii ukončí 23. června vystoupením na legendárním festivalu Valašský špalíček.

Další čtveřice koncertů se uskuteční na podzim. V září to budou Letovice, v říjnu Kolín a v listopadu ještě Brno a Praha. O dalších koncertech se ještě jedná.

Synkopy 61 jsou naší nejdéle hrající bigbítovou skupinou, která patřila v šedesátých a sedmdesátých letech ke špičce naší populární hudby.  Založil ji koncem roku 1960 kytarista Petr Směja jako čtrnáctiletý.  Druhou raritou je, že až do roku 2020 v ní hráli čtyři původní členové (Petr Směja, Jiří Rybář, Michal Polák a Pavel Pokorný). Skupina odehrála dosud více jak 3000 koncertů doma i v zahraničí a natočila přes třicet vinylových desek a CD s převážně vlastní tvorbou.

Proslula výbornými vícehlasými vokály, za které si vysloužila u kritiků přezdívku „moravští Beach Boys“. Synkopy 61 jsou stále ve vrcholné formě. Na koncertech uslyšíte jejich nejslavnější písně: Černý racek, Casanova, Válka je vůl i jednu z nejslavnějších písní Beach Boy Barbara Ann.                       

Fotogalerie

Server Error

Server Error

We're sorry! The server encountered an internal error and was unable to complete your request. Please try again later.

error 500